A teljes szállás már

Van elég szabad hely
Nincs elég szabad hely
Kérlek várj...

Ciumani - Casa de vacanță Király Árpád**|Gyergyócsomafalva - Király Árpád Vendégház** Gyergyócsomafalva, alapadatok

Gyergyócsomafalva, Gyergyócsomafalva
ciumani-casa-de-vacanta-kiraly-arpad-gyergyocsomafalva-kiraly-arpad-vendeghaz-gyergyocsomafalva@kerengo.hu
(004) - 0736651069

SZOLGÁLTATÁSAINK

SZÁLLÁSUNKRA LEGINKÁBB JELLEMZŐ

SZOBÁK
Szobák száma összesen: 0 | Személyek száma: 0
Becsekkolás leghamarabb: | Kicsekkolás legkésőbb:

Elfogadott fizetési módok

Elfogadott valuták
EUR
RON

BESZÉLT NYELVEK
Román
Angol

Ciumani - Casa de vacanță Király Árpád**|Gyergyócsomafalva - Király Árpád Vendégház**, részletes leírás

Leírás / Gyergyócsomafalva - Vendégház Komplexum**

Gyergyócsomafalva Erdély keleti, Székelyföld északi, Hargita megye középső részén terül el. A falu a Gyergyói-medence DNy részén, a Görgényi-havasokat és Hargita-hegységet összekötő Délhegy lábánál, a Maros két oldalán fekszik. Római katolikus temploma a régi fakápolna helyén épült. A templom mai állapotában a neogótikus stílus elemeit mutatja. A templomot Fogarassy Mihály püspök a Szentháromság napján szentelte fel Szent Péter és Pál tiszteletére. Egy régi fakápolna helyén, Lázár gróf segítségével építettek egy kis templomot. Ennek a helyébe épült a mai nagy templom. A falu borvízkútjairól is híres, azt tartják, hogy itt "minden ásónyomra" borvíz jön elő a földből. Lakói ácsmesterséggel is foglalkoznak, híres építők és ácsok mind a mai napig. A közismert Makovecz Imre építész kedvelt szakemberei.
A falu híres szülötte Köllő Miklós épületdíszítő szobrászmuvész (XIX sz), aki a mádéfalvi veszedelem emlékoszlopát is tervezte. A kulturház előtt megtekinthető Borsos Miklós "A virágkosarat tartó lány" címu szobra, melyet az 1990-es években a szobrász özvegye ajándékozott a falunak. A hagyományos népi mesterségek közül fontos megemlítenünk a fafaragást, gyapjúfonást, kerámiakészítést, szalmafonást, méhészetet, fazekasságot, tojásírást valamint a kovács és ács munkákról sem szabad megfeledkeznünk. A népviseletek díszítésében is huen tükrözodik a helybéliek tehetsége és leleményessége. Egy igazi, még ma is a népmuvészetet aktívan gyakorló társadalom népesíti be a vidéket. Az étel nem is esik jól egy deci, "egy húzás" pálinka nélkül, mondják a helybeliek.

A Vendégház komplexum** -  Gyergyócsomafalván 2 db épülettel rendelkezik, 14 személy elszállásolására alkalmas.
A ház udvara parkosított, fedett pihenőhely, sütésre alkalmas kemence, homokozó és hinta várja az idelátogatókat.
A felszerelt konyha mellett a fürdőszoba valamint a tágas és ízlésesen berendezett szobák biztosítják a vendégek kényelmét.
Parkolási lehetőség az udvaron.
A táji látványosságok mellett a vendégek bepillantást nyerhetnek a székely falusi élet mindennapjaiba: Baromfi és szarvasmarha ellátása.

Férőhelyek: komplexum  - 2 épületben, 6 szoba össz. 16 személynek

I. Vendégház emeletén:
  • 2 db 2 fős szoba
  • 2 db 3 fős szoba
  • 2 fürdőszoba

II. Vendégház
  • 1 db 4 fős szoba
  • 1 db 2 fős szoba
  • nappali 20 m2, konyha, fürdőszoba

Szolgáltatások:
  • Felszerelt konyha, hűtőszekrény
  • TV a szobában